Tanja Savic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tanja Savic

Dobrodosli na fan forum Tanje Savic
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dragana Mirković

Ići dole 
AutorPoruka
Nemanjaa




Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.12.2009

Dragana Mirković Empty
PočaljiNaslov: Dragana Mirković   Dragana Mirković Icon_minitimeČet Dec 03, 2009 11:25 am

Kada se na urodjeni talenat doda vredan rad, rezultat moze da bude samo - uspeh. U slcaju Dragane na dva navedena osnovna preduslova, nadovezala se i prirodna skromnost, sto je rezultiralo karijerom vrhunske jugoslovenske folk zvezde koja nesmanjeno traje vise od decenije. Tako mlada a tako uspesna, spada u retke primere naseg folka, kojima je glas bio osnovno merilo i vrednost karijere. Dragana je mozda poslednje od velikih zenskih imena jugoslovenske narodne muzike, stvorenih uz pomoc valjanih pesama i kvalitetnog pevanja. Sve sto je u karijeri postigla duguje glasu, talentu i dobrim pesmama, zbog cega, evo 18 godina, pripada samom vrhu naseg folka. Prvu plocu snimila je 1984 sa ne tek napunjenih sesnaest godina. Diskografska kuca "diskos" je vezana za Draganin pocetak karijere. Dragana je snimila plocu, vratila se u Pozarevac i po malo zaboravila na sve. Jer od trenutka snimanja do izlaska ploce prodje i po nekoliko meseci. Tako je i ona, za svoj muzicki prvenac, cula sasvim slucajno. "Sestra i ja smo slusale Radio Pozarevac. Ja sam u medjuvremenu prekinula kontak sa izdavacem. I dok smo nas dve slusale radio, naisla je neka pesma ciji su mi se taktovi ucinili poznati. Nastupio je sok. Cula sam svoj glas!" "Imam decka nemirnog" je album koji se brzo popeo na vrhove svih domacih folk lista. Tako je poceo uspeh koji traje danas, bes oscilacija. Kasnije je pocela saradnja sa "juznim vetrom" koja je trajala sest godina. I doke je vodja juznovetrovaca Miodrag Ilic sve te godine smisljao hitove za tada vec prvu folk zvezdu Jugoslavije - Raka Djokic je vodio njenu karijeru ka jos vecim visinama. Sa Rakom Draganine pesme se penju na prvo mesto na svim top listama, njene kasete prave najvece tiraze, i svojim koncertima Dragana puni najvece hale u Jugoslaviji. 1992 Dragana snima film pod nazivom "Slatko od snova". Saradnja sa Rakom prestaje 93 godine. Dragana prelazi u PGP-RTS. Posle PGP-RTS-a i Grand Produkcije, Dragana prelazi u "Komunu" gde snima poslednji album pod imenom "Sama". Gaga je trenutno u Austriji gde je dozivela i dva najsretnija dogadjaja u svom zivotu. U februaru 2001 godine na svet je donela sina Marka, a u junu 2002 kcerkicu Manuelu. Zajedno sa suprugom Tonijem i decom zivi u okolini Beca. Posvetila se porodici, ali svojoj publici obecava uskoro novi album!
Nazad na vrh Ići dole
 
Dragana Mirković
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tanja Savic :: Estradne zvezde-
Skoči na: